Jeugdkamp

Jeugdkamp 2010

Hallo allemaal!

Op 1, 2 en 3 oktober zijn me met 36 man op kamp geweest. Dit jaar hadden we het thema ‘Hero Quest’, wat betekende voor de kampgangers dat ze zich moesten opgeven als boogschutter, ridder, barbaar of tovenaar. We reisden af naar Schaijk, waar de Hertog aldaar zijn dochter kwijt was. De kampgangers moesten het weekend Quests zo goed mogelijk afleggen om meer informatie in te winnen over de locatie van de dochter van de Hertog en om sterker en intelligenter te worden, zodat de kans op het terug vinden van de dochter van de Hertog groter werd. De helden moesten wapentraining volgen, een dief op laten pakken, wapens kopen, etc. om uiteindelijk een kaart te bemachtigen en het eindspel te halen. Hier is uiteindelijk 1 team in geslaagd…

We hebben ondanks de miezerregen op zaterdag (waar we uiteindelijk niet heel veel last van hadden) een top weekend gehad! De talentenjacht op zaterdagavond was weer geslaagd en ook dit jaar waren er weer nieuwe winnaars.

Hoe het hele kamp precies is verlopen is te lezen in onderstaande kampverslagen van de kampgangers: 

 

{besps}../bcpijnacker/evenementen/jeugdkamp2010/fotos|ctrls=1|caps=0|inout=0|sdur=5{/besps}

 

Team lichtblauw:

‘Vrijdag was het half 7 verzamelen. Dit verliep goed en na 1,5 uur kwamen we aan bij onze bestemming: De Holeberg in Schaijk. Na het droppen van onze bagage in een willekeurige hut, kwam de lieftallige Peter met zijn blokhut-indeling. Nadat we al onze spullen verplaatst hadden, werden we verwacht op de binnenplaats van ons kamphuis. Na enige informatie bleek het de bedoeling dat we de dochter van de Hertog moesten zoeken. Nadat de groepsindeling bekend was, was het tijd om de eerste groepjes aan een grote speurtocht te laten deelnemen. De overige groepjes werden door middel van ‘Questtijd’ bezig gehouden. Dit hield in dat we door middel van spelletjes je ‘goudstaven’ en/of lichaams/intelligentiepunten kon verdienen. Team lichtblauwOok kon je later wapens/uitrusting en spreuken kopen met je goudstaven. De speurtocht begon. We liepen meteen naar Vincent om ‘balletje, balletje’ te spelen. Hier pakten we gelijk een punt. Er was met lichtjes een speurtocht uitgezet, waarbij we onderweg letters moesten opschrijven. Ook moesten we soldaat Hans zoeken. Toen we terug waren moesten we met de letters een naam maken. Deze naam was van de dochter van de Hertog en was ‘Esmeralda’. De avond verliep snel en er werden veel spelletjes gedaan. Het was van tevoren bekend dat er niet veel geslapen zou worden. Dit gebeurde dan ook! De volgende ochtend moesten we er vroeg uit. Half 9 werden we aan het ontbijt verwacht. Na een heerlijk ontbijt hadden we weer ‘Questtijd’. Er werden veel spellen gespeeld en druk onderhandeld. We werden bij elkaar geroepen voor een ‘Tweestrijd der helden’. Je moet het zien als een levend stratego in heldenstijl. Jammer genoeg ging de winst naar het blauwe team. Na de lunch was er weer ‘Questtijd’, erna was er het traditionele zeskamp. Het klassieke skilopen, bierkrat lopen (mede mogelijk gemaakt door de 16+-jeugd en leiding) en het dronken droppen waren er allemaal. Robbin’s groep werd hier 1e en onze groep moest het doen met een 2e plaats. Daarna was er vrije tijd. Tijdens de vrije tijd werd er hard geoefend voor de bonte avond. Als avondeten hadden we overheerlijke wraps. De bonte avond was vermakelijk en de Quiz van Marco was weer moeilijk. Team lichtblauwDe limbo was weer laag en er werd veel gelachen! Zoals vorige nacht werd er weinig tot niet geslapen. Hierdoor veel meligheid onder de jeugd. Het bier was niet aan te slepen en de avond eindigde in een potje hints. Zondagmorgen was het alweer vroeg ‘opstaan’. Na een wat vervelende douche zat iedereen aan het ontbijt. Een heerlijk gekookt eitje stond op het menu. Bijna meteen na het ontbijt begon de ‘Questtijd’. We hadden goede upgrades, spreuken en 4 delen van de kaart. Hierdoor mochten we het eindspel spelen. Dit was een heldenwedstrijd tegen de leiding. Na lang zwoegen en vechten was de strijd der strijden gestreden en hadden de jonge helden gewonnen. Na nog wat gegeten te hebben moesten we gaan inpakken en vertrokken we terug naar Pijnacker.

Team lichtblauw kampioen! Thomas, Erwin, Devon en Sterre.’

 

Team Rood:

Team rood‘Alles begon op vrijdag 1 oktober toen we om kwart voor 7 bij de Viergang moesten verzamelen. We kwamen allemaal verkleed aan om gezellig op het BCP-kamp te gaan! Na een uur lang in de auto te hebben gezeten, kwamen we in het donker aan op het kampterrein in de Brabantse plaats Schaijk. Als eerste kregen we een indeling te horen, waarna we een speurtocht gingen houden in een heel donker bos met het groepje. Helaas viel Daniël al af, omdat hij te jong was en een eigen speurtocht had. Maar gelukkig hadden we onze survival-expert Bob nog, die ons de weg in het donkere bos kon wijzen. Hij liep helemaal voorop en wist constant waar we heen moesten. Dit was voor de jongsten het einde van de eerste avond. Voor ons als ouderen ging de avond nog tot laat door. Op de eerste ‘echte’ dag, de zaterdag, gingen we eerst ontbijten, waarna we ‘Questtijd’ kregen (dat was tijd voor spelletjes en puntenverzameling). Daarna gingen we in twee grote teams een soort levend stratego spelen. We vonden het een heel leuk spel, alleen vonden de kleinsten onder ons het wel heel vermoeiend! Maar ja, het was het gelukkig wel dubbel en dwars waard! Daarna, weer terug gekomen, gingen we eerst eten waarna we weer ‘Questtijd’ kregen om punten te verzamelen. Toen die tijd om was gingen we een zeskamp doen. Erg leuk! Als eerste hinken met je benen bij elkaar gebonden spel, waarbij veel valpartijen voorkwamen, haha! Daarna gingen we kratlopen, wat bij ons niet altijd even goed ging in het begin. Maar ja, na veel komische valpartijen in het begin, slaagde we er toch in het einde te halen in een tijd van ver in de 5 minuten! Daarna kwam onderdeel 3, lopen met een fles tussen onze benen. Ook dat spel vonden we weer leuk, alleen lekte de fles soms erg waardoor je zeiknat kon worden! Als 4e onderdeel kwam het skilattenlopen. Dat ging in het begin een beetje moeizaam, maar later eenmaal op gang gekomen gingen we als een trein en bereikten we zelfs de voorlopige snelste tijd! Als voorlaatste onderdeel kwam een soort houtblokken-estafette. Daniël en Bob vonden het heel erg zwaar, vooral omdat ze enorm dikke bomen moesten verplaatsen. En Kim vond het ook best wel zwaar gaf ze later toe. Als laatste kwam het dronkelappenspel. Eerst moest je 10x rond een stok draaien en dan heen en weer rennen. Van tevoren was Kim al bang dat ze de struiken in zou lopen, omdat ze dit al eens eerder had meegemaakt, haha! Daarna gingen we met z’n allen eten, daarna begon de bonte avond. Echt iedereen deed wel iets leuks! En wij hadden nog een winnend team ook, want Kim Daniël en Bob haalden alle 3 een prijs binnen! Alleen Jeffrey dus niet haha! Team roodDaarna eindigde de avond weer voor de jongsten onder ons. De ouderen gingen met veel plezier verder. Op zondagochtend startten we met ‘Questtijd’, waarin we weer spelletjes en opdrachten moesten doen. Maar ja, we hadden niet heel de landkaart gevonden, dus mochten we niet meedoen aan het eindspel. Daarna moesten we helaas weer gaan opruimen en inpakken, om vervolgens weer terug naar pijnacker te gaan! Maar eerst moesten we dit leuke verhaal nog schrijven over dit geslaagde weekend!

Daniël, Bob, Kim en Jeffrey’

 

Team Donkergroen:

‘Kamp begon op 1 oktober 2010. Na 1,5 uur rijden kwamen we aan op de camping de Holenberg. Hier kregen we de teamindeling te horen. Hierna gingen we een speurtocht doen. Team donkergroenVoor ons ging dat niet zo goed, want we zagen geen leiding. Zaterdagochtend na het ontbijt hadden we Questtijd. Daarna deden we een soort levend stratego. Na de lunch hadden we weer Questtijd. Daarna hadden we zeskamp. Doordat het slecht ging waren we 6e. In de vrije tijd hadden we tijd om te oefenen voor de bonte avond. Na het eten hadden we de bonte avond. 3 jongetjes hadden gewonnen met een toneelstukje. ‘s Morgens na het ontbijt hadden we wéér Questtijd. Het was een leuk en gezellig kamp.

Xander, Frank M, Youri en Kim v H’ 

 

Team Donkerblauw:

‘We kwamen aan en we gingen ook weer weg. Einde…GRAPJE! Dit geweldige team bestond uit alle verschillende helden. Dit team had zich in de loop van de dagen flink sterk gemaakt. Via zeskamp, familiewapen, daar waren we vreselijk goed in. We verdienden 500 goudstukken aan het zeskamp. Alleen waren we wat sloom met spelletjes. Tussendoor hadden we veel pauzes nodig. We wisten we bij spelletjes de leiding makkelijk te verslaan. Ze waren elke keer met stomheid geslagen. Team donkerblauwWe hadden namelijk een ridder die onverslaanbaar was, een barbaar die genadeloos kon toeslaan, een tovenaar die alle spreuken beheerste en tenslotte een boogschutter met dodelijke pijlen. Maar ja, we hebben gewoon niet gewonnen. FrownFrown We hadden ons verslapen voor de veldslag. Ondertekend: Simone de Tovenaar, Stijn de Ridder, Remco de Boogschutter en Robbin de Barbaar. PS. Wat heeft Sander toch weer een levendige fantasie. We verbazen ons iedere keer weer hoe de spellen in elkaar zitten. Bedankt hiervoor!

 

Team Roze:

Geachte lezer,

Uiteraard zullen we onze acties en meningen over het kamp met u delen, maar eerst wil ik graag team roze aan u voorstellen. Ten eerste hebben we ridder Jan, ten tweede is tovenaar Marco van de partij en als laatste, maar zeker niet de minste, degene die het team leidde, barbaar Frank! Team rozeNa onze slaapplaatsen te hebben ingericht, gingen we gelijk op speurtocht naar de dochter van  de Hertog. Na inwinnen van informatie door middel van een helse wandeling door het bos, waarbij Marco met gebruik van zijn magische staf (lees: zaklamp) en Frank met zijn onbeheersbare gedrag, werd de naam van de dochter snel bekend. Na deze inspanning gingen we moe, maar voldaan naar bed, om ons klaar te maken voor de volgende dag. Want welke gevaren zullen nu weer op de loer liggen? Na een slapeloze nacht waren onze krachten niet totaal tot de volle 100% gerezen. Hierdoor konden we onze hersenen niet tot het uiterste gebruiken, terwijl dit cruciaal is voor de Questtijd. Na een lastige puzzel (3 jaar en ouder), werd de concurrentiestrijd tussen Barbaren Robbin en Frank nogmaals bevestigd. Het gevecht op leven en dood werd tot het eind uitgevochten. ‘s Middags na de lunch werd onze bekwaamheid getest door middel van een zeskamp. Hierin schitterde we op diverse onderdelen, maar werden we benadeeld doordat we met z’n drieën zijn. De talentenjacht stond ‘s avonds op het programma. Hierin werd de Quiz van Tovenaar Marco zeer goed beoordeeld. De moppen van ridder Jan vielen zeer goed in de smaak en dat werd beloond met een beker voor de tweede plaats. De barbarendans van Frank en co werd beloond met de derde plek. Deze avond is glorieus afgesloten voor team roze. Onze nachtrust was meer dan verdiend. Zondagmorgen na een goed ontbijt werd het slachtveld betreden om in strijd te gaan met de ontvoerders. Hierin zijn onze krachten meer dan tentoongesteld. Door het afslachten van menig ork, probeerden we dichter bij de ontvoerde dochter te komen. Helaas was het een competitie en werden we alweer in het nadeel gesteld. De groepen met vier leden hadden een beurt extra en dat was te zien. Team rozeNa het constateren dat een ander team met een brief van de ontvoerde dochter terug kwam, kreeg het verhaal een andere wending. De dochter had zelf initiatief genomen en onder het strikte regime van de Hertog uitgekomen. Team roze heeft een buitengewoon intensief, spannend, enerverend en sensationeel weekend gehad. Bij deze geven we alle lof aan de organisatorische en creatieve capaciteiten van de kampleiding 2010. Tot het volgende avontuur van team roze. 

Ridder Jan, Tovenaar Marco en Barbaar Frank.’

 

Team Oranje:

Schaijk, 3 oktober 2010. Na een lange en vermoeiende reis van ons Pijnacker naar Brabant, kwamen wij vrijdagavond 1 oktober 2010 aan in Schaijk. Al snel werd het doel van dit kamp duidelijk, namelijk het vinden van de dochter van de Hertog die ontvoert was door een stelletje vieze orks. Team oranjeBekend werd gemaakt dat we dit doel samen moesten proberen te bereiken. Ons groepje bestond uit tovenaar David, ridder Myrthe (die eigenlijk boogschutter wilde zijn), boogschutter Rick en barbaar Jasper. Allereerst moesten we een speurtocht lopen, die jammerlijk de mist in ging door het missen van een lichtgevend bandje, die we moesten volgen. Hierdoor sneden we een stuk af en misten we het einde van de speurtocht. Toen dit was rechtgezet, bleek dat we met de letters die we hadden verzameld in de speurtocht, de naam van de ontvoerde dochter moesten maken. Die bleek Esmeralda te heten. Zaterdag begon de dag vroeg met Questtijd. Dit is een moment waarop je mag proberen informatie over de dochter te vinden door het spelen van spellen en het stellen van vragen en het oplossen van vraagstukken. Nadat we hiermee weinig waren opgeschoten, gingen we een soort van levend stratego doen. Na de lunch was er weer Questtijd. Dit keer begonnen we het een beetje te snappen. Daarna was er zeskamp, die mede door een briljante tactiek bij het kratlopen met tevredenheid werd afgesloten. Na het avondeten was er de talentenjacht, waarin duidelijk werd wat voor talenten er wel niet in ons team zaten. Helaas vielen we niet in de prijzen. We vermoeden dat de jury was omgekocht. Zondag begon de dag veel te vroeg. Na het ontbijt gingen we weer ‘Questen’ en wel 3,5 uur lang. Achteraf bleek dat we gezien onze achterstand die we hadden opgelopen op de concurrentie, eigenlijk al kansloos waren voor de overwinning. De overwinning kon je alleen binnenhalen door het vinden van een kist waarin we het antwoord zouden vinden op al onze vragen. We probeerden nog onze kansen te vergroten door het sluiten van een bondgenootschap met twee andere teams, maar dit bleek te laat te komen. Team oranjeEn hier zitten we dan nu, David, Myrthe, Rick en Jasper een verhaal te schrijven, zodat we onze geweldige herinneringen aan dit kamp voor ons nageslacht bewaard blijft. Dit doen we met plezier, omdat ook wij als we bejaard zijn, graag hieraan worden herinnerd. We hebben het super gehad en willen dan ook van deze gelegenheid gebruik maken om de kampleiding te bedanken. Tot volgend jaar!

Team Oranje: tovenaar David, ridder Myrthe, boogschutter Rick en onze teamcaptain: barbaar Jasper.

 

Team Lichtgroen (Lichtgroene kanjers van helden):

We kwamen aan in het strijdachtige veld van camping de Holenberg op vrijdag 1 oktober. Allemaal onder de indruk nog van de waterplassen op het gras, moesten we toch echt een rustplaats uitzoeken voor ‘s nachts. Maar uiteindelijk werden we alsnog anders verspreid. Dus na alles om te hebben gegooid gingen wij maar eens beginnen met het heldenkamp. Dat begon al gelijk uitmuntend doordat wij met z’n vieren konden beginnen met een speurtocht met twee ervaren scoutinghelden. Daardoor begonnen we gelijk al rap en misten we dus de eerste letter. Maar dat was niet het enige. Door de snelheid raakten we ook het volglicht kwijt en dus was het wachten geblazen op de vier helden van een ander team. We hoopten dat zij ons dan weer een eind op weg konden helpen. Héél sportief van ze! Zo kwamen we dus ook de soldaat Hans tegen, die je ook moest zoeken. Daarna konden we puzzelen met de letters die we in de speurtocht vonden. Het moest de naam ‘Esmeralda’ zijn. Wij dacht dat het ‘Esmaralda’ was. Het werd wel min of meer goed gerekend en dus hadden we het eerste deel goed afgesloten. Na een gezellige avond te hebben gehad, werd het alweer zaterdag. Op zaterdag begonnen begonnen we met tweestrijd der helden. Daarin kon je een vlag veroveren van het andere team en als je dan niet werd afgetikt door een hoger iemand dan kon je dat spel winnen, maar helaas dat werd een drama. ‘s Middags was er een zeskamp, waarin verschillende vaardigheden werden getest. Dat konden we supergoed en dus werden we daarmee derde. ‘s Avonds was er de bonte avond, waarin verschillende briljante acts te zien waren. Ons groepje had ook winnaars: Kevin met zijn maatjes Bob en Daniël! En dus na een gezellige dansavond gingen we lekker ons bedje in. Team lichtgroenOp naar een zondag met vooral spelletjes waarin je je eigen gekozen held was en je kon in het hele weekend vaardigheden winnen en kopen om sterker te worden, zodat je de eindbazen aan kon. Die zouden we ook makkelijk hebben verslagen, maar omdat er één team was die nog sneller was, zijn we geen eerste geworden, maar gedeeld tweede met de rest. Wij vonden van het kamp…Kevin: ‘Een super kamp’, Mark: ‘Een kamp om nooit te vergeten’, Oscar: ‘Een leuk kamp met genoeg variaties’ en Joey: ‘Een uitdagend en spectaculair kamp’.