Speler van de week

Speler van de Week

Om wat meer van elkaar te weten te komen en erachter te komen welk verhaal er achter onze leden schuilt, hebben we de ‘Speler van de week’ in het leven geroepen.

Joop MassarDeze week is Joop Massar de speler van de week. Joop Massar, een begrip binnen de club. Hij heeft zich 20 jaar ingezet om onze leden te leren badmintonnen. 20 jaar…ongelofelijk! Joop speelde in zijn jonge jaren op hoog niveau badminton. Zijn speelstijl was aanvallen: de rally zo snel mogelijk eindigen. Om dit te bewerkstelligen trainde Joop zich suf. Hij sprintte trappen van flatgebouwen op, fietste en liep hard, en dat buiten de reguliere badmintontrainingen om. Joop begon op zijn 17e en is in relatief korte tijd op zeer hoog niveau gekomen. Buiten het enorme werk wat hij hiervoor heeft verzet, heeft hij natuurlijk ook nog eens een enorm talent. Iedereen die tegen Joop heeft gespeeld weet dat anticiperen op Joop zijn slagen geen enkel nut heeft, want zijn truckendoos is bodemloos! Hij is voor velen een voorbeeld en inspireerde vele spelers. Dankzij zijn enthousiasme heeft Joop ook voor veel nieuwe leden gezorgd. Daarvoor is de club hem voor eeuwig dankbaar, maar natuurlijk bovenal voor zijn trainingen. We zullen hem enorm gaan missen! Lees onderstaand interview van Joop!

Leeftijd: irrelevant, want Joop speelt immers nog als een jonge vent!

Hoe lang lid?: Niet van toepassing.

Hoe ben je erop gekomen om bij BC Pijnacker training te geven?

‘20 jaar geleden gaf Ed v/d Lingen hier training en ik gaf op de dinsdag daardoor ook training.’

Wat is je favoriete onderdeel in het badminton en waarom?

‘Vroeger single, nu dubbel’

Wat zijn jouw sterke punten tijdens het spelen?

‘Mijn smash en schijnslagen.’

Wat is je beroep/opleiding/school?

‘Ik ben medewerker customerservice bij TNT.’

Wat zijn je hobby’s?                                        

‘Badminton,skeeleren, hardlopen, fietsen (MTB en race) en wandelen.’

Wat is je favoriete toernooi?

‘De Delftse Kampioenschappen (bestaat nu niet meer).’

Wat vind jij het leukste aan BC Pijnacker?

‘De ongedwongenheid, gemoedelijkheid en gezellige sfeer.’

Wat is jouw leukste/mooiste/indrukwekkendste herinnering bij BC Pijnacker?

‘De mooiste momenten waren toch altijd het plezier dat de spelers hadden van mijn trainingen.’

Wie is je voorbeeld in de badmintonwereld?

‘De gebroeders Sidek en Lin Dan.’

Speel je het liefst met veren shuttles of met nylon shuttles?

‘Met veren, je kan er veel meer mee doen dan met nylon.’

Wat heb je bereikt binnen BC Pijnacker?

‘Iedereen is beter geworden en daar ben ik heel trots op.’

Joop heeft tijdens onze jaarlijkse BBQ gezegd dat hij ons ook echt zal gaan missen en dat hij vele mooie jaren bij ons achter de rug heeft. Hij heeft van de club, namens het bestuur, een mooi geschenk gekregen in de vorm van een beeldje van een badmintonner op een veld en bovendien wordt er in Sporthal De Viergang een baan naar hem vernoemd!